Komentarz Zarządzającego

2019-10-14
Świat idzie śladem Japonii – rentowności obligacji w USA mogą spaść do zera
Mariusz Zaród, zarządzający QUERCUS Obligacji Skarbowych, mówi [...] o postępującej „japonizacji” świata. Jego zdaniem otoczenie będzie nadal sprzyjać inwestowaniu w dług skarbowy.
2019-10-09
Komentarz miesięczny QUERCUS Obligacji Skarbowych oraz QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy
Po bardzo udanych wakacyjnych miesiącach, wrzesień przyniósł nieznaczną realizację zysków i straty na polskim rynku obligacji skarbowych. Indeks TBSP, do którego porównuje się większość funduszy dłużnych, stracił 0,26%.
2019-10-07
Takiego funduszu w Quercus TFI S.A. jeszcze nie było
Z funduszu lokalnego zrobiliśmy globalny, oparty na wielu klasach aktywów [ ... ] Strategia zmieniła się całkowicie.
2019-09-30
Bartłomiej Cendecki Zarządzający QUERCUS Stabilny o rynkach i swoim funduszu
Kilka dni temu (24 września) minął rok, od kiedy Polska awansowała do indeksu rynków rozwiniętych według klasyfikacji FTSE Russell. Czy awans ten miał praktyczne przełożenie na zachowanie naszego rynku? Taki awans oczywiście zawsze cieszy, bo jest to docenienie stabilnego rozwoju gospodarczego...
2019-09-23
Rynki amerykańskie blisko szczytów, a my w tyle
Amerykański FED nie zaskoczył negatywnie inwestorów i obniżył w zeszłym tygodniu zgodnie z oczekiwaniami stopy procentowe o 25 punktów bazowych.
2019-09-16
Banki centralne wspierają rynki jak mogą, czas na polityków
Decyzja ECB o obniżce stopy depozytowej (do -0,5%) i rozpoczęciu kolejnego QE (od listopada 20 mld euro miesięcznie) była wydarzeniem ubiegłego tygodnia. W tym pora na cięcie ze strony Fed (o 0,25%). Inwestorzy dostają od banków centralnych to, na co czekali. S&P500 znalazł się więc już w...

Strony