Komentarz Zarządzającego

2019-06-24
Złoto w kluczowym momencie
Czerwiec należy do złota. Kruszec jest już o 9% droższy niż na koniec 2018 r. Ale jeszcze ważniejsze jest to, że kurs złota dotarł do bardzo ważnego oporu na poziomie ok. 1.400 dolarów (vide poniższy wykres).
2019-06-17
Mariusz Zaród o obligacjach
Dziś zamiast komentarza Zarządzających, wywiad Analizy Online z Mariuszem Zaród, naszym ekspertem od obligacji skarbowych, Zarządzającym QUERCUS Obligacji Skarbowych i QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy.
2019-06-10
Konfrontacja dwóch cykli giełdowo-gospodarczych – cykl Kitchina kontra cykl ekspansja-recesja
Gdyby bazować wyłącznie na sprawdzonym historycznie cyklu Kitchina, można by założyć, że mamy kulminację strachu na rynkach i okazję do akumulowania akcji na kolejne kilkanaście miesięcy. Ale tym razem pojawia się wątpliwość jakiej nie było od 1998 roku – alternatywny, „duży” cykl coraz mocniej...
2019-06-07
Komentarz miesięczny QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy
W maju subfundusz QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy osiągnął stopę zwrotu na poziomie 0,35%, po raz kolejny będąc jednym z najlepszych funduszy w swojej klasie. Od początku roku QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy zyskał już 1,22%.
2019-06-06
Komentarz miesięczny QUERCUS Obligacji Skarbowych
Maj okazał się bardzo dobrym miesiącem dla inwestujących w obligacje skarbowe. Subfundusz QUERCUS Obligacji Skarbowych zyskał aż 1,21%, po raz kolejny będąc jednym z najlepszych funduszy w swojej klasie. Od początku roku QUERCUS Obligacji Skarbowych zyskał już 1,85%.
2019-06-03
W maju, jak w gaju? Raczej jak na tweetach Trumpa…
Maj nie był aż tak udany na rynkach finansowych, jak poprzednie 4 miesiące. Nie doszło do zawarcia porozumienia handlowego pomiędzy USA a Chinami. Co więcej, obie strony przyjęły zdecydowane kroki, które na pewien czas ograniczają możliwość zawarcia takiego porozumienia 

Strony