Komentarz Zarządzającego

2019-11-25
Na GPW jest kilkadziesiąt dobrych spółek
W każdej spółce jest trochę inaczej. Nie ma jednolitego przekazu, że jest lepiej lub gorzej, choć często pojawia się temat obaw o dynamikę rozwoju globalnej gospodarki. W tym naszego najważniejszego partnera handlowego, czyli Niemiec. Oni teraz są blisko technicznej recesji
2019-11-18
Rynki akcji wskazują (na razie), że rok 2020 nie będzie zły w globalnej gospodarce
Od wielu miesięcy wszyscy uczestnicy rynków zastanawiają się czy spowolnienie w światowej gospodarce przerodzi się w recesję. Wcześniejsze (do sierpnia) zachowanie rynków obligacji mogło sugerować, że właśnie taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny.
2019-11-14
Komentarz miesięczny QUERCUS Global Balanced
QUERCUS Global Balanced zamknął październik wynikiem -0,57%, podczas gdy stopa zwrotu od początku roku wyniosła +6,35%. Największy wpływ na wynik subfunduszu w ubiegłym miesiącu miały wzrosty cen obligacji rządowych oraz cen złota
2019-11-12
20% na złocie w 3-4 lata? Przyjąłbym ten zakład
Mamy dobre warunki do wzrostu cen złota, mówi Arkadiusz Bebel  [...] gdzie jest wykorzystywane złoto. Po pierwsze w branży jubilerskiej [...] Drugim czynnikiem kształtującym popyt na złoto są banki centralne.
2019-11-07
Komentarz miesięczny QUERCUS Obligacji Skarbowych oraz QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy
Październik okazał się kolejnym bardzo dobrym miesiącem na polskim rynku obligacji skarbowych. Indeks TBSP, do którego porównuje się większość funduszy dłużnych, zyskał tylko 0,35%.
2019-11-04
Jest duży apetyt na dobre obligacje korporacyjne
Platforma obrotu obligacjami Catalyst to alternatywa dla tradycyjnego kredytu bankowego, która z pewnością pomaga w rozwoju rynku obligacji korporacyjnych. Ale oczywiście nie jest idealna.

Strony