Compare with
Fund/sub-fund parameters
Autorski produkt o strategii będącej połączeniem funduszu typu absolute return i aktywnej alokacji. Fundusz charakteryzuje się silnie skoncentrowanym portfelem oraz wysoką płynnością. Fundusz dąży do osiągania dodatniej średniej rocznej stopy zwrotu w długoterminowym horyzoncie inwestycyjnym, niezależnie od sytuacji na rynkach finansowych. Dzięki elastycznej polityce inwestycyjnej stopy zwrotu Funduszu nie powinny być wysoko skorelowane ze zmianami wartości indeksów giełdowych. Stosowana przez Fundusz polityka inwestycyjna nie gwarantuje, że Fundusz będzie osiągał dodatnią stopę zwrotu.
Fundusz skierowany jest do grona zamożnych Inwestorów.
Emisje certyfikatów inwestycyjnych funduszu odbywają się wyłącznie poprzez propozycje objęcia certyfikatów inwestycyjnych skierowane przez Quercus TFI S.A. do mniej niż 150 imiennie wskazanych osób.
Fundusz realizuje swoją politykę inwestycyjną poprzez elastyczne lokowanie środków przede wszystkim w akcje (od 0 do 100% aktywów), instrumenty dłużne i rynku pieniężnego (od 0 do 100% aktywów) oraz depozyty (od 0 do 100% aktywów).– Wykorzystywana może być także zabezpieczanie portfela poprzez sprzedaż instrumentów pochodnych na indeksy giełdowe lub technika krótkiej sprzedaży akcji, której nie mogą stosować fundusze inwestycyjne otwarte, a która umożliwia zarabianie na spadkach kursów akcji. Aktywa Funduszu są inwestowane głównie w:
• akcje spółek notowanych zarówno na GPW w Warszawie, jak i giełdach zagranicznych (przede wszystkim rynki europejskie i północnoamerykańskie)
• krótkoterminowe instrumenty dłużne,
• waluty obce
• kontrakty terminowe lub opcje na indeksy akcji
Fundusz charakteryzuje się wysokim poziomem ryzyka inwestycyjnego.
Celem inwestycji w instrumenty pochodne jest dążenie do ograniczenia wahań wartości certyfikatów lub możliwość uzyskania ekspozycji na daną klasę aktywów, by efektywniej realizować cel inwestycyjny Funduszu. Łączna pozycja w akcjach i instrumentach pochodnych może wynosić od -100% do +200%.
Fundusz nie posiada benchmarku.
Dniem Wyceny jest każdy ostatni dzień kwartału kalendarzowego, na który przypada zwyczajna sesja na GPW i inne dni określone w Statucie Funduszu.
Istnieje możliwość wykupu certyfikatów inwestycyjnych raz na kwartał (Dzień Wykupu). Dniem Wykupu jest ostatni dzień kwartału, na który przypada zwyczajna sesja na GPW w Warszawie. Żądanie wykupu certyfikatów może być zgłoszone w każdym drugim miesiącu każdego kwartału kalendarzowego.