Aktualności | Quercus TFI S.A.

Aktualności

Maj – miesiąc rekordów i… srebra

W ostatnim miesiącu padły kolejne rekordy wszechczasów, zarówno na giełdach zagranicznych, jak i naszej GPW. Po kwietniu stopy zwrotu głównych indeksów wyniosły: S&P500 +10,6%, Nasdaq +11,5%, DAX +10,4%.

Parkiet: Strategia Akcyjna Quercus TFI najlepsza na rynku

Miło nam poinformować, że w najnowszym rankingu Gazety Giełdy Parkiet po I kwartale br., nasza Strategia Akcyjna (portfel w ramach usługi asset management) osiągnęła najwyższe wyniki na rynku w każdym możliwym przedziale czasowym.

QUERCUS Agresywny liderem salda sprzedaży wg Parkietu

Gazeta Giełdy Parkiet przygotowała zestawienie najlepiej sprzedających się funduszy akcji od października 2023 r. Miło nam poinformować, że nasz flagowy fundusz polskich akcji – QUERCUS Agresywny – znalazł się na I miejscu.

Quercus TFI S.A. przeprowadzi skup akcji własnych w dniach od 2 do 15 maja br.

Przypominamy, że Quercus TFI S.A. ogłosiło skup akcji własnych (buy-back). Skupionych zostanie 3 073 685 akcji, tj. 5,57% wszystkich akcji Spółki o wartości 29,2 mln zł po cenie 9,50 zł za sztukę.

Komentarz miesięczny QUERCUS Global Growth

W kwietniu subfundusz QUERCUS Global Growth osiągnął stopę zwrotu na poziomie -2,82% wobec benchmarku na poziomie -3,25%. Po trzech wzrostowych miesiącach, kwiecień przyniósł korektę na światowych giełdach, którą odczytujemy w kategorii naturalnej korekty w trendzie wzrostowym.

Komentarz miesięczny QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy oraz QUERCUS Obligacji Skarbowych

Subfundusz QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy zyskał w kwietniu 0,43% i kontynuował swoją fenomenalną passę rozpoczętą jeszcze w 2022 roku. Ostatnie kilkanaście miesięcy zawsze kończyło się zyskami. Od początku roku wynik wynosi aż 3,26%.