Aktualności | Quercus TFI S.A.

Aktualności

Aktywa Quercus TFI S.A. pod zarządzaniem na k. listopada 2023 r. wyniosły 4,14 mld zł

Wartość aktywów pod zarządzaniem Quercus TFI S.A. na koniec listopada 2023 r. wyniosła 4 136,8 mln zł (wobec 3 925,5 mln zł na koniec października br.). 

Znakomity listopad dla inwestorów z nowym rekordem wszechczasów WIG

Listopad był jednym z najlepszych miesięcy na rynkach finansowych nie tylko w br., ale też i w ostatnich latach. Drożały akcje, obligacje i metale szlachetne. Po trzech miesiącach korekty, giełdowe indeksy na świecie wręcz wystrzeliły w górę.

Portfel akcji polskich na 2 miejscu w rankingu Gazety Giełdy Parkiet

Portfel akcji polskich zarządzany przez Quercus TFI S.A. zajął drugie miejsce w rankingu przygotowanym przez Gazetę Giełdy Parkiet z rocznym wynikiem (październik 2022 – wrzesień 2023 r.) na poziomie +43,58%.

QUERCUS Agresywny najpopularniejszym funduszem akcji w br.

Analizy.pl przygotowały podsumowanie dotyczące pozyskiwania nowych środków przez fundusze akcji w br.  Miło nam poinformować, że na czele tego zestawienia znalazł się nasz flagowy fundusz polskich akcji – QUERCUS Agresywny.

Komentarz miesięczny QUERCUS Global Growth

W październiku subfundusz QUERCUS Global Growth osiągnął stopę zwrotu na poziomie -1,47% wobec benchmarku na poziomie -2,99%. Pomimo, że październik był trzecim spadkowym miesiącem z rzędu, to w tym okresie subfundusz wykazywał się większą odpornością na spadki.

Komentarz miesięczny QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy oraz QUERCUS Obligacji Skarbowych

Subfundusz QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy nadal kontynuuje swoją wzrostową ścieżkę, a wyniki przekraczają oczekiwania. W październiku zyskał 0,47%, a od początku roku stopa zwrotu wynosi już 9,59%. Ten wynik plasuje fundusz w ścisłej czołówce funduszy dłużnych uniwersalnych.