Komentarz Zarządzającego | Quercus TFI S.A.

Komentarz Zarządzającego

Znakomity listopad dla inwestorów z nowym rekordem wszechczasów WIG

Listopad był jednym z najlepszych miesięcy na rynkach finansowych nie tylko w br., ale też i w ostatnich latach. Drożały akcje, obligacje i metale szlachetne. Po trzech miesiącach korekty, giełdowe indeksy na świecie wręcz wystrzeliły w górę.

Komentarz miesięczny QUERCUS Global Growth

W październiku subfundusz QUERCUS Global Growth osiągnął stopę zwrotu na poziomie -1,47% wobec benchmarku na poziomie -2,99%. Pomimo, że październik był trzecim spadkowym miesiącem z rzędu, to w tym okresie subfundusz wykazywał się większą odpornością na spadki.

Komentarz miesięczny QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy oraz QUERCUS Obligacji Skarbowych

Subfundusz QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy nadal kontynuuje swoją wzrostową ścieżkę, a wyniki przekraczają oczekiwania. W październiku zyskał 0,47%, a od początku roku stopa zwrotu wynosi już 9,59%. Ten wynik plasuje fundusz w ścisłej czołówce funduszy dłużnych uniwersalnych.

Komentarz miesięczny QUERCUS Global Balanced

Wynik subfunduszu QUERCUS Global Balanced za październik wyniósł -1,69%. Październik przyniósł kulminację obaw o jastrzębi Fed, a rosnące rentowności obligacji i przedłużająca się korekta na rynkach akcji wystawiły cierpliwość inwestorów na poważną próbę.

Komentarz do wyników QUERCUS Stabilny

Październik należał do polskiego rynku. Drożały polskie akcje, obligacje i złoty. I to pomimo kontynuacji korekty na rynku globalnym. Powodem był wynik wyborów parlamentarnych – zwycięstwo opozycji.

Polski październik, czyli WIG w drodze ku nowemu rekordowi wszechczasów

To był polski październik. Drożały polskie akcje, obligacje i złoty. I to pomimo kontynuacji korekty na rynku globalnym. Powodem był wynik wyborów parlamentarnych – zwycięstwo opozycji.