Porównaj z:
Parametry funduszu/subfunduszu
Celem subfunduszu jest osiąganie zysków, wyższych niż w przypadku benchmarku WIBID 6M + 40 pb. Subfundusz, Towarzystwo, ani inny podmiot trzeci nie gwarantują jednak osiągnięcia powyższego celu.
Subfundusz inwestuje głównie w Instrumenty Dłużne, przede wszystkim emitowane przez spółki publiczne, których akcje są notowane na GPW bądź Rynkach Zagranicznych oraz emitowane, poręczane lub gwarantowane przez Skarb Państwa lub Narodowy Bank Polski.
Subfundusz charakteryzuje się brakiem sztywnych limitów alokacji lokat pomiędzy Instrumenty Dłużne korporacyjne i Instrumenty Dłużne skarbowe oraz możliwą zmiennością rodzajów lokat posiadanych w portfelu.
Pomimo możliwości inwestowania do 100% aktywów w Instrumenty Dłużne Subfundusz będzie dążył do zachowania niskiego poziomu ryzyka.
Subfundusz w większości przypadków utrzymuje obligacje do terminu wykupu oraz stosuje wysoką dywersyfikację obligacji w zakresie terminów wykupu, co pozwala uzyskiwać stałe przypływy środków finansowych bez konieczności zbywania składników portfela.
Subfundusz może inwestować również w Depozyty oraz w Tytuły Uczestnictwa emitowane przez podmioty o polityce inwestycyjnej funduszy dłużnych. W ramach realizacji celu inwestycyjnego Subfundusz może przejściowo inwestować do 10% Aktywów Subfunduszu w Instrumenty Udziałowe, w ramach operacji arbitrażowych, w szczególności związanych z ogłoszonymi lub spodziewanymi publicznymi wezwaniami lub IPO i SPO. Inwestycje te będą dokonywane w sytuacji dużego prawdopodobieństwa osiągnięcia zysku z danej inwestycji. Aktywa Subfunduszu mogą być także inwestowane w inne instrumenty finansowe, przy zachowaniu przewidzianych limitów.
Subfundusz może być wykorzystywany w okresach korekt na rynku akcji lub jako element niskiego ryzyka zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Subfundusz jest produktem, o którym mowa w art. 8 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych (rozporządzenie „SFDR”), promującym aspekty środowiskowe i społeczne. Szczegółowe informacje o ESG (link).
Subfundusz do obliczania opłaty za wyniki stosuje model w odniesieniu do benchmarku WIBID 6M + 40pb, spójnego z faktyczną polityką inwestycyjną Subfunduszu. Oznacza to, że opłata za wyniki może być pobrana wyłącznie w sytuacji osiągania relatywnie wyższej stopy zwrotu od benchmarku, docelowo w 5-letnim okresie odniesienia. Ponadto relatywne straty, poniesione wcześniej w okresie odniesienia, muszą zostać odrobione przed pobraniem opłaty za wyniki. Stawka opłaty za wyniki wynosi 20%. Opłata za wyniki może być pobrana tylko raz w roku kalendarzowym, także w przypadku nominalnej straty po pokonaniu benchmarku.
"Lato z Quercusem" - Nagranie spotkania z Krzysztofem Grudniem – zarządzającym QUERCUS Akumulacji Kapitału (dawniej QUERCUS Ochrony Kapitału) z dnia 23.07.2024 r.
Subfundusz opisany w niniejszym dokumencie jest subfunduszem QUERCUS Parasolowy SFIO. Informacje o QUERCUS Parasolowy SFIO oraz Subfunduszu, w tym szczegółowy opis polityki inwestycyjnej oraz czynników ryzyka, a także historyczne dane finansowe, zawarte są w Prospekcie informacyjnym i Dokumencie zawierającym kluczowe informacje, dostępnych w siedzibie Quercus TFI S.A. oraz na stronie internetowej www.quercustfi.pl. Subfundusz nie jest funduszem rynku pieniężnego w rozumieniu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1131 z dnia 14 czerwca 2017 r. w sprawie funduszy rynku pieniężnego. Quercus TFI S.A. ani QUERCUS Parasolowy SFIO nie gwarantują realizacji założonych celów inwestycyjnych ani uzyskania określonych wyników inwestycyjnych. Uczestnik musi liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków. QUERCUS Parasolowy SFIO może lokować powyżej 35% wartości aktywów Subfunduszu w papiery wartościowe emitowane, poręczane lub gwarantowane przez Skarb Państwa lub Narodowy Bank Polski. Podane wyniki są stopami zwrotu jednostek uczestnictwa kategorii A Subfunduszu we wskazanym okresie. Wyniki te nie uwzględniają podatku od dochodów kapitałowych oraz opłat związanych z nabyciem jednostek uczestnictwa. Podane stopy zwrotu są oparte na danych historycznych i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych w przyszłości. Indywidualna stopa zwrotu z inwestycji każdego uczestnika zależy od dnia nabycia i dnia zbycia jednostek uczestnictwa oraz od pobranych opłat manipulacyjnych i wysokości należnego podatku. Wartości jednostek uczestnictwa Subfunduszu oraz Tabela Opłat dostępne są na stronie internetowej www.quercustfi.pl. Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji do zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego. Podane informacje nie mogą być traktowane jako usługa doradztwa inwestycyjnego lub innego typu doradztwa, w tym świadczenia pomocy prawnej. Przed nabyciem jednostek uczestnictwa należy wnikliwie zapoznać się z Prospektem Informacyjnym oraz kosztami i opłatami związanymi z inwestowaniem w jednostki uczestnictwa. Quercus TFI S.A. posiada zezwolenie na prowadzenie działalności udzielone przez Komisję Nadzoru Finansowego, będącą dla Quercus TFI S.A. organem nadzoru.