QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy z 5 gwiazdkami od Analizy.pl | Quercus TFI S.A.

QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy z 5 gwiazdkami od Analizy.pl

Miło nam poinformować, że w najnowszej odsłonie Ratingów, QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy otrzymał najwyższą możliwą ocenę 5 gwiazdek.

W uzasadnieniu czytamy:
„Wśród rozwiązań, które wraz z odświeżeniem ocen zyskały wyższą notę znalazł się QUERCUS Dłużny Krótkoterminowy. Przyznaliśmy temu produktowi najwyższą ocenę 5 gwiazdek, z uwagi na bezkonkurencyjne parametry efektywnościowo-wynikowe. Pod względem parametru IR fundusz należy do najlepszych 15% funduszy w grupie dla każdego z analizowanych przez nas okresów (1 rok, 3 lata oraz 5 lat). Do najlepszych należą również wartości parametru maksymalnego obsunięcia wartości kapitału w średnim i długim okresie.”

Od początku br. fundusz osiągnął już stopę zwrotu +3,25% (stan na 29 IV) i jest na dobrej drodze, aby w całym 2024 r. zrealizować naszą prognozę +8%.

Otrzymanie piątej gwiazdki jest dużym wyróżnieniem. Warto zauważyć, że w najnowszej odsłonie Ratingów udało się to tylko naszemu funduszowi. Przypomnijmy, że 5 gwiazdek posiada także nasz flagowy fundusz polskich akcji – QUERCUS Agresywny, a 4 gwiazdki – flagowy fundusz dłużny – QUERCUS Ochrony Kapitału oraz QUERCUS Stabilny. 

Wykres 1


Polecamy cały artykuł: Ratingi funduszy przy historycznych szczytach na rynkach - kto zyskał, kto stracił