Zbigniew Jakubowski zostanie Wiceprezesem Zarządu Quercus TFI S.A. od stycznia 2024 r. | Quercus TFI S.A.

Zbigniew Jakubowski zostanie Wiceprezesem Zarządu Quercus TFI S.A. od stycznia 2024 r.

Warszawa, 2 października 2023 r. NWZA Quercus TFI S.A. przyjęło uchwałę o powołaniu Zbigniewa Jakubowskiego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu od stycznia 2024 r. Ponadto NWZA podjęło uchwałę o umorzeniu akcji nabytych podczas czerwcowego skupu akcji własnych. Liczba akcji Quercus TFI S.A. po umorzeniu wynosić będzie 55.160.535.

Zbigniew Jakubowski posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, jest absolwentem kierunków: Przetwarzanie Danych i Rachunkowość oraz Ekonomiki Produkcji Uniwersytetu Gdańskiego.  
Posiada licencję maklera papierów wartościowych i licencję doradcy inwestycyjnego.
W latach 1995-1999 pracował w: Sopockim Domu Maklerskim S.A., Banku Komunalnym S.A., Banku Gdańskim S.A., Domu Maklerskim BIG BG sp. z o.o., BWE Asset Management S.A.
W 2000 r. został Prezesem Zarządu i Dyrektorem Inwestycyjnym w Korona TFI S.A. Po połączeniu z Union Investment TFI S.A. od grudnia 2000 do marca 2022 r. był Wiceprezesem Zarządu i Dyrektorem Inwestycyjnym w Union Investment TFI S.A., a po przejęciu przez Grupę Generali – Generali Investments TFI S.A. Od kwietnia 2022 do lipca 2023 r. był Prezesem Zarządu i Dyrektorem Inwestycyjnym w Generali Investments TFI S.A.  
W latach 2000-2023 członkowie kierowanego przez niego zespołu inwestycyjnego byli wielokrotnymi zdobywcami nagród branżowych: Alfa, Byki i Niedźwiedzie, Złoty Portfel. Indywidualnie zdobywca 2 nagród Złoty Portfel. 

„To pierwszoplanowa postać na rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce i znaczące wzmocnienie naszego Departamentu Inwestycyjnego oraz kadry zarządzającej.” – komentuje Sebastian Buczek, Prezes Zarządu Quercus TFI S.A.